Országos bajnokok lettünk! – Kosárlabda lány diákolimpia, Június 8-11. Mezőberény

A csapat tagjai: Arad Eszter 5. S, Borbély Blanka 6. S, Földi Boglárka 6. S, Gál Nikolett 6. S, Hegedűs Aténé Kata 6. S, Hudák Lilla 6. S, Hutka Luca 6. S, Marincsák Anna 6. B, Szabó Zsanett 6. S, Szarka Edit 7. B, Szemerszki Mária 6. A, Vukicevic Mila 6. S. Felkészítő: Vukicevic Milen

III. korcsoportos csapatunk első helyezést ért el az országos kosárlabda diákolimpián. A második helyezettet 31 ponttal győzték le. Történelmi jelentőségű, hogy sikeres játékuknak köszönhetően a vándorserleg végre, számos év után visszakerült Miskolcra. Vukicevic Mila bekerült az „All Star” ötösbe is, amely a verseny öt legeredményesebb játékosa. Földi Boglárka szintén bőven bekerülhetett volna, de egy csapatból csak egyetlen játékost választottak be, ezért más csapatokból nála kevesebb pontot szerző játékosok is bekerültek a szuper ötösbe. Szarka Edit játékos elmondta, hogy már akkor is nagyon örültek, amikor a számos miskolci csapatból továbbjutottak, és bekerültek az ország nyolc legjobb csapatába. Az iskolaudvaron minden diák és sok tanár lelkesen éljenezte a csapatot, Ferenc atya pedig kiemelte az országos verseny jelentőségét, és egyenként gratulált a lányoknak. „Minden bizonnyal sokat fogunk még hallani róluk,” mondta. Sajnáltuk, hogy Vukicevic Milen tanár úr, a csapat edzője éppen nem volt jelen az udvaron, és nem hallhatta, milyen lelkesen tapsolt az egész iskola, de majd elmeséljük neki. Gratulálunk!

Last modified on Wednesday, 05 July 2017 09:40