Lány kosárlabda diákolimpia - országos 4. hely

Mezőberényi, II. korcsoportos bajnoki címük megszerzése után két évvel idősebb csapatok közt is megállta helyét lány kosárlabda csapatunk, amikor a IIV. korcsoportos kosár diákolimpia országos döntőjén, szoros küzdelem után, mindössze 2 és 3 pontos vereségekkel a negyedik helyet szerezték meg. Június 22-én azért nem hallhatták az évzárón az ünneplő iskola vastapsát, mert éppen Debrecenben versenyeztek. Vukicevic Milen kosárlabda szakedző így számolt be a versenyről:

„Ez a IV. helyezés nagyon szép eredmény, hiszen csapatunknak tíz tagja 2004-2005-ös születésű, mindössze ketten 2002-2003-asok, vagyis lányaink 2002-3-as születésű, két-három évvel idősebb ellenfeleikkel szemben állták meg a helyüket. Csoportjukban elsők lettek, majd az elődöntőben az országos bajnokkal kerültek össze. Szoros meccsben végig vezettek, és mindössze 2 ponttal veszítették el a meccset. Nagyon büszke vagyok rájuk, és ezúton is nagyon köszönöm az iskola vezetőinek és minden kollégámnak, hogy egész évben támogatást nyújtottak nekünk.” A csapat tagjai: Gulya Orsolya, Tóth Ágnes, Borbély Blanka, Földi Boglárka, Vukicevic Mila, Hegedűs Aténé Kata, Hudák Lilla, Hutka Luca, Marincsák Anna, Radányi Gyöngyi Mária, Szarka Edit, Szemerszki Mária. Edző: Vukicevic Milen

Last modified on Wednesday, 05 July 2017 10:32