Németh Csenge és Szögeczki Luca Miskolc város kiváló tanulói között

„Azokat a kiemelkedő és kiváló tanulókat hívtuk ma a Városházára, akik Miskolc város képzeletbeli dobogójára álltak fel a 2017-es esztendőben. A város küzdő, gondolkodó, kreatív és alkotó diákjait, akik példát mutatnak diáktársaiknak teljesítményükkel. És példát mutatnak minden miskolcinak”- hangsúlyozta köszöntőjében Kiss János alpolgármester.
A harmincnyolc díjazott középiskolás nemcsak tanulmányi eredményével emelkedik ki, hanem azt a példát állítja elénk, hogy a napi rutinos feladatok sokaságán, a sokszor emlegetett leterhelt diákélet zsúfolt napjai mellett jut idő a plusz feladatokra, van energia a többletmunkára. Fiataljaink a kérdésekre választ, válaszokat akarnak adni, mert meg akarják érteni, értelmezni akarják azokat a változókat, együttállásokat, ismeretleneket, analógiákat, algoritmusokat, költői képeket vagy történelmi helyzeteket, amelyekkel szembesülnek. A Minap cikke, képekkel és részletes listával ITT megtekinthető

Last modified on Thursday, 04 January 2018 14:41