Dürer matematika csapatverseny országos 6. és 7. helyezések!

Országos 6. helyezettek: Tóth Benedek, 5. b, Csonka Bori 6.a, Boda Márton 6.a, valamennyien Németh Anna tanárnő tanítványai. A 7-8.osztályos csapat Tóth Tibor tanár úr tanítványai, ők 7. helyezettek lettek: Várkonyi Dóra 8. a, Vargay András 8.a, Kovács Kende 7.a
A versenyről:

11 éve a Földes Gimnázium volt diákjai rendezik a mára már országossá nőtt matematika versenyt. Akkor még különleges volt, hogy csapatverseny, különleges volt, hogy együtt kell gondolkodni, különleges volt, hogy nemcsak precízen meg kell oldani nehéz feladatokat, hanem stratégiai játékban is le kell győzni a rendezőket. A két napos döntő másodnapján pedig váltóversenyben kell legjobbnak lenni: mindig csak egy feladaton lehet gondolkodni, és a következőt csak akkor kapják meg a csapatok, ha helyes az előző megoldás. Ez persze még nagyobb izgalommal jár.
Ehhez tegyük hozzá, hogy a feladatok a fiatalos, frappáns ötletekkel megfogalmazott, de emiatt sokszor nehéz feladatok.
A résztvevők pedig nemcsak oklevelet, hanem nagyon kellemesen, vidáman, matematikával eltöltött órákat kaptak ajándékba.

Last modified on Friday, 12 January 2018 12:48