Sárközi Zsuzsa – Judo diákolimpia országos 2. hely

Sárközi Zsuzsa 5.s osztályos tanulónk négy éves kora óta judózik, az MVSI sportolója. Edzői: Gecsei László és Nagy Sándor. Zsuzsi szívesen beszél kiemelkedő eredményéről, és hogy hogyan jutott el ide:
„A tesóim fiúk, először

ők judóztak. Márton 15 éves, neki is voltak jó eredményei. Megtetszett a judo. Heti 4 edzésem van, mindig másfél óra. A judo amolyan biztonságosabb fajta birkózás, önvédelem. Bátyám más korcsoportos edzésre jár, de néha barátságosan küzdünk. Vigyáz rám. Ő 189 cm magas, kb 70 kg, én meg 150 cm és 44 kg. Szüleim támogatnak és örülnek az eredményeimnek. Táborokba is elengednek. Holnap megyünk Riyekába, ott lesz egy nemzetközi diák B korosztályos verseny. Hálás vagyok edzőimnek, mert nagyon odafigyelnek rám, és foglalkoznak velem. Kijavítanak, ha hibázok. Egyéni edzéstervet készítenek számomra. Pl. jól ismerik az egyéni erősségeimet és arra építjük a kombinációkat. A szüleimnek is köszönöm, hogy támogatnak, motiválnak. Megdicsérnek, az nagyon motivál, meg hogy figyelnek rám. És nagyon köszönöm a küzdőtársaimnak, akikkel együtt edzünk, hiszen tőlük, és a velük való gyakorlás során tanulok a legtöbbet, és úgy tudok fejlődni.
Elég jó tanuló vagyok. Matek a kedvenc tárgyam, és sportoló szeretnek lenni vagy edző.”

Last modified on Tuesday, 05 June 2018 15:21