Kosárlabda D3 – Fiúk Országos Diákolimpia 4. helyezés – Gadus Bogdán az All-Star-ban!

Országos 4. helyezés, pedig nem is voltak köztük igazi égimeszelők! A „szerkezeti hátrányt” remek csapatjátékkal és hősies küzdelemmel ellensúlyozta a gimnázium fiú D3-as kosárlabdacsapata Kecskeméten, az Országos Diákolimpia döntőjén. Csapattagok: Bodnár Levente, Buday Botond, Buza Balázs, Csiky Zsombor, Szabó Zsombor Atos, Gadus Bogdán Olivér, Gyulai Levente, Jármi Bánk, Kaáli Zétény, Novák Zsombor Ábel, Pákozdi Márk Mózes, Takács Kristóf. Vukicevic Milen edző úr értékelése a D3 fiú csapat eredményéről:

A Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium kosárlabda csapata országos döntőn vett részt Kecskeméten 2018.05.31-06.03. között, ahol az ország legjobb 8 iskolai csapata mérkőzött meg. A csapat első volt a városi döntőn, megyei döntőn és a Nyíregyházán megrendezendő országos elődöntőn is, ezzel biztosítva helyét az országos döntőn. Nagyon örültünk, hogy részt vehettünk, hiszen az iskola történetében először jutott ki fiú csapat D3-as korosztályban. A döntőre azért mentünk, hogy felmérjük jelenlegi helyzetünket és minél jobban megnehezítsük az ellenfeleink munkáját. A döntőben kecskeméti (Corvin Mátyás Ált. Isk. Mathiász János Ált. Isk.), budapesti (Kispesti Pannónia Ált. Isk.) és szombathelyi (Zrínyi Ilona Ált.Isk.) csapattal kerültünk össze. A csoportban 2. helyen végeztünk 2 győzelemmel és 1 vereséggel. Az elődöntőben dombóvári (Szent Orsolya Rendi Gárdonyi Géza. Kat. Ált. Isk.) csapattal kerültünk össze, akik szerkezetileg magasabbak voltak nálunk, de a fiúk ennek ellenére is nagyon küzdöttek és minden tőlük telhetőt megtettek. A harmadik helyért a debreceni (Kölcsey Ferenc Református Ált. Isk.) csapattal játszottunk, de sajnos alul maradtunk, ugyanazzal a szerkezeti problémával küszködtünk, mint a dombóvári csapat ellen. Büszkék lehetünk arra, hogy csapatunk egyik játékosát, Gadus Bogdánt, a torna legjobb 5 játékosa (All-Star) közé választották. A fiúk mérkőzésről mérkőzésre sokat fejlődtek az egész év során, büszke vagyok rájuk. Nagyon szép eredményt értek el, (Országos 4. hely) annak ellenére, hogy magas termetű játékos nélkül játszottunk.
Csapattagok:
4. Szabó Zsombor Atos
5. Gadus Bogdán Olivér
6. Novák Zsombor Ábel
7. Takács Kristóf
8. Pákozdi Márk Mózes
10. Bodnár Levente
11. Gyulai Levente
13. Csiky Zsombor
16. Kaáli Zétény
17. Buday Botond
19. Jármi Bánk
20. Buza Balázs
Edző: Vukicevic Milen
Eredmények:
Fényi Gy. Jezsuita Gimn. – Kecskeméti Corvin Mátyás Ált. Isk. Mathiász János Ált. Isk 25 : 61
Kispesti Pannónia Ált. Isk. – Fényi Gy. Jezsuita Gimn. 32 : 59
Fényi Gy. Jezsuita Gimn. – Szombathelyi Zrínyi Ilona Ált. Isk. 59 : 44
Szent Orsolya Rendi Gárdonyi Géza. Kat. Ált. Isk. - Fényi Gy. Jezsuita Gimn. 72 : 50
Fényi Gy. Jezsuita Gimn. – Debreceni Kölcsey Ferenc Református Ált. Isk. 35 : 68

Last modified on Friday, 15 June 2018 11:18