"Te csak tanuljál!" - Oláh Soma Magyarország Kiváló Ifjú Geográfusa

Az idén is díjazták az ország legjobb diákjait, azaz az OKTV első 3 helyezett tanulóit, és a legkiemelkedőbb tehetséggondozó munkát végző pedagógusokat. A díjátadó ünnepséget Budapesten tartották a Móricz Zsigmond Gimnáziumban. Az ünnep fényét emelte, hogy dr. Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős helyettes államtitkár, és dr. Gloviczki Zoltán, az Oktatási Hivatal elnöke is gratuláltak a díjazottaknak,

és kiemelték, hogy mennyire fontos Magyarországnak, hogy az ifjú tehetségeket fejlesszük. Jávor Balázs, a Nemzeti Tehetség program vezetője kifejtette a tehetség felismerésének, és éveken át tartó fejlesztésének fontosságát. Fontos, hogy a tehetséggondozás a jövőben az egyetemen is folytatódjon, Tehetség Útlebvéllel jutalmazták a diákokat, amely bizonyos feltételek teljesülése mellett ösztöndíjat jelent. Soma megkapta a Magyarország Kiváló Ifjú Geográfusa Díjat is. Soma háláját így foglalta szavakba:  „Ezúton is szeretnék megköszönni minden segítséget, amit az OKTV felkészülés során kaptam. Leginkább Udvarhelyiné Hyross Amelita tanárnőnek tartozom hálával, aki végig támogatott szakmailag, és hitt a jó eredményben, valamint a "Te csak tanuljál!" mottóval folyamatos biztatást adott, nehogy elbizonytalanodjak a sikert illetően." Udvarhelyiné Hyross Amelita tanárnő 22 éve tanít iskolánkban, 11 db országos OKTV-s helyezést számoltunk össze ez alatt az idő alatt, melyek nagyrészt az első 10-ben is benne voltak. Udvarhelyiné Hyross Amelita tanárnőt áldozatos munkájáért, OKTV-s és egyéb versenyfelkészítéséért, vagyis a tehetséggondozásban végzett kiemelkedő tevékenységéért részesítették kitüntetésben.

Last modified on Thursday, 14 June 2018 10:43