Legjobb kosárlabda csapat, All-star játékos, legsikeresebb edző - D4 Lányok

Bár fiatalabbak, mint a mezőny, edzőjük szerint amazonként játszottak. Diákolimpiai bajnokok D4-es leányaink, Vukicevic Mila All-star játékos, Vuckicevic Milen edző úr a legjobb felkészítő testnevelője. Csapattagok: Bába Kira, Borbély Blanka, Földi Boglárka, Gulya Orsolya, Hegedüs Aténé Kata, Hudák Lilla, Hutka Luca Sára, Marincsák Anna, Peitl Fruzsina, Szarka Edit, Szemerszki Mária, Vukicevic Mila. Vukicevic Milen edző úr értékelése:

A Fényi Gyula Jezsuita D4 lány kosaras csapata országos döntőn vett részt Nyíregyházán 2018.06.07.-06.10. között, ahol az ország legjobb 8 iskolai csapata mérkőzött meg. A csapat tagjai a tavalyi D3 bajnok 2004-es születésű lányok, akikhez még két 2003-as korú lány csatlakozott. Nagyon fiatal csapatként mentünk a döntőre, de ennek ellenére is magasra tettük a lécet, minimum a döntőig akartunk menetelni. Tudtuk, hogy a legnagyobb ellenfél az Újbudai Grosics Gyula Sport Ált. Isk. lesz, akik tavaly a második helyen végeztek ebben a korosztályban és még idén nem öregedtek ki. A sorsolás úgy alakult, hogy az erősebb csoportba kerültünk: Újbudai Grosics Gyula Sport Ált. Isk., nagykanizsai Kőrösi Csoma Sándor – Péterfy Sándor. Ált. Isk., nyíregyházi Apáczai Csere János Ált. Isk.. A csoportban a 2. helyen végeztünk 2 győzelemmel és 1 vereséggel. Az elődöntőben a Dunakeszi Széchenyi István Ált. Isk.-val találkoztunk, magabiztosan nyertünk és a döntőben újra az újbudai csapattal mérkőztünk meg. A döntőnek 12 jezsus mezben játszó amazon vágott neki hatalmas elszántsággal, küzdelemmel és győzni akarással. A lányok revánsot akartak venni a csoportban elszenvedett vereségért. Hatalmas mérkőzést játszottak, egy igazi döntő volt, amelyben felül tudtunk kerekedni az ellenfelünkön és a tavalyi év után újra ez a csapat hozhatta haza a bajnoki kupát. Csapatunk a mutatott játék, küzdelem, kitartás, hit és fegyelem segítségével elnyerte a szurkolók többségének szeretetét. Ezúton is szeretném megköszönni azoknak a szurkolóknak, akik az egész mérkőzés során támogattak minket és hittek a sikerünkben. Csapatunk egyik játékosát, Vukicevic Milát, a torna legjobb 5 játékosa (All-Star) közé választották. A torna legjobb felkészítője, testnevelője pedig a csapat edzője, Vukicevic Milen lett. Nagyon büszke vagyok a lányokra, nem csak a játékuk és az eredményük miatt, hanem a tornához való hozzáállásukért és azért, ahogyan az iskolát képviselték.
Csapattagok:
Bába Kira (4)
Borbély Blanka (14)
Földi Boglárka (16)
Gulya Orsolya (10)
Hegedüs Aténé Kata (13)
Hudák Lilla (5)
Hutka Luca Sára (8)
Marincsák Anna (11)
Peitl Fruzsina (9)
Szarka Edit (6)
Szemerszki Mária (17)
Vukicevic Mila (12)
Edző: Vukicevic Milen

Eredmények:
Nagykanizsai Kőrösi Csoma Sándor – Péterfy Sándor. Ált. Isk. - Fényi Gy. Jezsuita Gimn. 55 : 79
Újbudai Grosics Gyula Sport Ált. Isk. – Fényi Gy. Jezsuita Gimn. 68 : 53
Fényi Gy. Jezsuita Gimn. – Nyíregyházi Apáczai Csere János Ált. Isk. 68 : 27
Dunakeszi Széchenyi István Ált. Isk. – Fényi Gy. Jezsuita Gimn. 41 : 71
Fényi Gy. Jezsuita Gimn. – Újbudai Grosics Gyula Sport Ált. Isk. 87 : 70

Last modified on Thursday, 14 June 2018 12:20