Diákolimpia - Váltófutásban országos 2. hely

Földi Boglárka, Kucsma Kinga, Szabó Alexa, Vukicevic Mila diákolimpiai ezüstérmesek lettek az Atlétikai Diákolimpia Győrben megrendezett országos döntőjén.Virosztekné Szakál Ildikó tanárnő, a lányok felkészítő testnevelőjének értékelése a csapat remek eredményéről:

Földi Boglárka, Kucsma Kinga, Szabó Alexa, Vukicevic Mila diákolimpiai ezüstérmet szereztek az Atlétikai Diákolimpia Győrben megrendezett országos döntőjén. 4x600m-es váltófutásban 7:10, 3 időeredménnyel 2. helyezést értek el. Minden versenyzőnk 1:50 alatti időt futott. Az utolsó pillanatig izgalmas párharcot vívtunk egy kecskeméti csapattal, messze lehagyva a többi résztvevőt. Fej-fej mellett, sokszor vezetve, gyönyörű verseny volt. Felemelő élmény volt látni lányainkat. Az utolsó váltásban elsőként adtuk át a botot, de sajnos az ellenfél hatalmas termetű tagja rögtön előzni tudott. Kitartásban viszont mi voltunk jobbak, és a cél előtt 0,3m különbségre, azaz mindössze egyetlen lépésnyi távolságra jöttünk fel. A korosztály 7-8. évfolyam tanulóit engedélyezi, nálunk mindenki még csak hetedikes. Úgy vélem, jövőre az első helyért indulunk útnak. Ez a kiemelkedő eredmény az archívum szerint minden eddigi évben az 1. helyre lett volna elegendő. Gratulálunk a remekül fejlesztett fizikális tulajdonságokhoz, akaraterőhöz, fájdalomtűréshez. Jövőre kíváncsian várjuk a szereplésüket.
Virosztekné Szakál Ildikó

Last modified on Thursday, 14 June 2018 12:56