Strandkézilabda Diákolimpia Országos 9. helyezés

2018. Június 3-6. között a Balaton partján zajlottak a Strandkézilabda Diákolimpia Országos Döntőjének küzdelmei. A jezsus csapat tagjai: Borbély Blanka, Jacsó Borbála, Nádasi Dóra, Nyeste Viktória, Rózsahegyi Bóta Kata, Szilágyi Nikolett, Tardi Bianka. Testnevelő: Stefánné Hegedüs Zsuzsanna.


Az önálló sportágként bejegyzett strandkézilabda még nem tekint vissza nagy múltra, népszerűsége azonban egyre nő.
A sportág már negyedik éve a Diákolimpia versenysorozatnak is része, iskolánk lány csapata 2 győzelem és három vereséggel a IX. helyezést érték el! A 8 fős lány- és fiúcsapatok a IV. valamint az V-VI. korcsoportban mérték össze tudásukat és felkészültségüket, hogy a több napos versengés végén aranyérem kerülhessen Magyarország diákolimpia bajnokai nyakába.
Az országos döntőnek otthont adó Zánka nem először rendezte meg a Strandkézilabda Diákolimpia Országos Döntőt. A helyszín kiváló adottságokkal – gyönyörű természeti környezet, rendezett strand, kiváló minőségű pályák – bír, így nemcsak a versenyekre, de a mérkőzések közti kikapcsolódásra és feltöltődésre is minden biztosított volt.
A zánkai Strandkézilabda Diákolimpia Országos Döntő fantasztikus hangulatban telt.

Last modified on Tuesday, 19 June 2018 16:16