2X2=5, vagyis együtt messzebbre juthatunk, mint egyénileg! - Bolyai Matematika Csapatverseny

Megyei 2. helyezett: Homo Sapiens az 5. évfolyamról! Az idén is utaztunk egy kis csapattal Sajószentpéterre, ahol a szokásos Bolyai Matematika Csapatverseny eredményhirdetésére a legjobb 6 csapatot hívták meg évfolyamonként. Szerencsére már ismerős az az izgalom, amivel tanárok-diákok egyaránt elindulnak a Jezsu udvaráról...

Az idén is a kreatív közös gondolkodás, az egymás ötleteinek ellenőrzése, megvalósítása volt az a többlet, amivel a legjobbak közé lehetett kerülni.
Ma már egyre több tudományban szerveznek csapatversenyt, amelynek 1-2 órájában valósággá válik a tagok teljesítményére, hogy 2X2=5, vagyis együtt messzebbre juthatunk, mint egyénileg!

Az eredményeink:

Megyei 2. helyezett: