Kilenc judo arany 2018-ban – Szekeres Ábel

Szekeres Ábel 5.S osztályos tanuló +55kg súlycsoportban aranyérmet szerzett az Országos Bajnokságon, az év utolsó, egyben legfontosabb Diák "C"-s judo versenyén, Mórahalmon, december 2-án.

A tanulás mellett a heti 4-5 edzés tölti ki Ábel napjait. A sportban elszánt, minden edzésen próbálja a maximumot kihozni magából, a legjobb versenyeredmények eléréséért. A befektetett munka meghozta 2018-ban a sikereket. Minden versenyről, amelyen elindult, aranyéremmel tért haza. 2018 februárban Nagykőrösön kezdődött a "versenyszezon";...

a Körös Kupán gyűjtötte be az első aranyat, majd következett márciusban a Regionális Diákolimpia, áprilisban a szolnoki Bíber Pál emlékverseny, májusban
az Országos Diákolimpia, júniusban a Harsányi Judo Gála. A nyári szünet sem telt eseménytelenül. Sikeres övvizsga után megkezdődött a felkészülés az őszi versenyekre. Szeptemberben az egri Tóth Péter Országos Rangsorversenyen, októberben Pakson a Magyar Kupán, valamint Tatabányán a Faragó Benjamin emlékversenyen szerzett aranyérmet, még a Harsányi SE sportolójaként, 2017 novemberében átigazolt az MVSC-MVSI-hez. Első versenye új egyesületénél a Budapest Bajnokság volt, majd következett decemberben a várva-várt Országos Bajnokság, ahol a sok edzésmunka és lemondás szintén  meghozta a bajnoki címet.

Ábel 3 és fél éves kora óta cselgáncsozik. Nevelőedzője, Gazda Miklós, a Harsányi SE Judo Szakosztályának vezetője tanította meg neki az alapokat, és azóta is folyamatosan edzi, képezi tanítványát. Egy éve a jobb felkészülés érdekében a MVSC-MVSI edzésein is részt vesz, edzői Gecsei László és Nagy Sándor.

Több versenye már nem lesz ebben a naptári évben, hanem kezdődik az alapozási időszak. Mind fizikálisan, mind technikailag szeretne fejlődni, hogy a következő évben is hasonló versenyeredményi legyenek. Ábel szülei segítségével járja az edzéseket és a
versenyeket. A szülők nagyon büszkék fiukra, támogatják elképzeléseit a sporttal kapcsolatban. 

Ábel szeptemberben lett gimnáziumunk tanulója. Az eltelt néhány hónap alatt nagyon megszerette az osztálytársait, és sok barátság alakult ki nemcsak az osztálytársaival, hanem felsőbb évesekkel is, és nagyon sok pozitív élménye van már az iskolából.

Last modified on Friday, 07 December 2018 13:03