Országos ötödikek a nagyok Bolyai versenyén!

Spekker Dorina, László Hunor, Molnár Zsombor és Szabó Dominik 11. A osztályos diákjaink országos 5. helyezést értek el a nagyok Bolyai anyanyelvi csapatversenye döntőjén, január 19-én, Budapesten a Baár-Madas Gimnáziumban. A területi döntőn a csapat a 2. helyen végzett, így szereztek jogot arra, hogy az országos döntőn is részt vegyenek. Dorina,...

Hunor, Zsombor és Dominik nemcsak magyarból jók, tudjuk róluk, hogy matematika-, fizika-, biológia-, kémia- és történelemrajongók is. Ez nem is vált kárukra, hiszen, szerteágazó tájékozottságukat bizonyítva az "Nagyok Bolyaiján "országos ötödik helyen végeztek. Felkészítőjük: Hutka Józsefné tanárnő, aki elmondta, hogy mind a négyen érdeklődő, nyitott emberek, és nagy alázattal készülnek jövőbeli hivatásukra. Ötödikes koruk óta versenyeznek együtt, és a megyei versenyeken már többször értek el szép eredményeket. Most teljesült nagy vágyuk is, hogy egyszer eljussanak az "országosra". Hogy mit adott nekik ez a verseny? Az együtt dolgozás pozitív tapasztalatát, felelősségvállalást a döntéseikért és a csapattársakért, a sikerek és kudarcok helyes kezelését, és nem utolsó sorban egy feledhetetlen napot Budapesten.

Last modified on Wednesday, 06 February 2019 16:57