Harmadik helyezés az I. világháborús történelmi versenyen

Bozsik József, Juhász András, Sallai Zsombor és Somoskői László 11. B osztályos tanulóink harmadik helyezést értek el az 1. világháború befejezésének évfordulója alkalmából rendezett városi történelmi versenyen. A versenyt már negyedik alkalommal...

rendezi meg a Célpont Iroda civil szervezet. Majorszki András tanár úr, aki két éve a verseny szakmai vezetője, elmondta, hogy a jezsus csapat PPT előadását Polmann Ferenc professzor, a budapesti Hadtörténeti Intézet és Múzeum hadtörténésze, az I. Világháború szakértője, a zsűri elnöke is külön méltatta, mint a verseny legkiemelkedőbb, legmagasabb színvonalú PPT bemutatóját. A csapat felkészítő tanára Ladányi Béla. A versenyen volt írásbeli rész, saját prezentáció bemutatása, és villámkérdések a Miskolci Tizeshonvéd kiállítás anyagából. Majorszki tanár úr elmondta, hogy a verseny előtt nagy jövő áll. 2020-ban Trianon lesz a téma, és még több csapat jelentkezését várják.

Last modified on Monday, 25 February 2019 09:01