Megyei rajzverseny arany és ezüst érmek

Janka Ágnes "illusztráció" kategóriában 1. helyezett, Kaló Kristóf "tanulmány csendélet grafikus megoldással" kategóriában 1. helyezett, Barati Noémi "tanulmány csendélet színes megoldással" kategóriában 2. helyezett. Tovább jutottak a regionális fordulóba.

2019. február 16-án szombaton rendezték meg a Kossuth Lajos Gimnáziumban a Megyei Középiskolai Rajzversenyt. Több mint 60 diák nevezett be a versenyre, négy kategóriában lehetett indulni: Tanulmány csendélet grafikus eszközökkel, Félalak tanulmányrajz, Tanulmány csendélet színes megoldással, Illusztráció megadott téma alapján. Izgatott várakozás előzte meg a versenyt, mindenki azt latolgatta, milyenek lesznek vajon a beállítások, és milyen témát adnak a szervezők az illusztrációhoz. A megnyitó után mindenki elfoglalta a helyét a berendezett termekben, és 3 órás intenzív alkotási folyamat vette kezdetét. A Miskolci Galéria szakmai zsűrije, Éliás István múzeumpedagógus és Dombóvári Ágnes grafikus művész értékelték a munkákat. Iskolánkat Barati Noémi, Czár Anna, Janka Ágnes, Kaló Kristóf, Sárkány Egon képviselték. Felkészítő tanárok: Vincze Judit, Kóródy Judit. Nagyon örültünk a díjazottaknak, akik tovább jutottak a regionális fordulóba is:Gratulálunk a díjazottaknak, felkészítő tanáraiknak és minden résztvevőnek!