Németh Luca a hóban is gyorsan halad - országos sífutó bajnokság aranyérem

Németh Luca 10. a osztályos tanulónk országos sífutó bajnokságon vett részt, ahol ifjúsági leány II. korcsoportban I.helyezést ért el, így országos bajnok lett. Luca tájfutásban jeleskedik, már komoly versenyeket nyert, most pedig új sportágban, sífutásban próbálta ki magát. A versenyt a szlovákiai Szkalkán rendezték meg a hazai hóviszonyok miatt. Klasszikus stílusban 5 kilométert kellett futni a hullámos, néhol meredek felfelékkel tarkított pályán. Lucának sikerült korosztályos magyar bajnokként végeznie a versenyt ebben a számára még kissé idegen sportágban. Luca beszámolója: A terepfutás mellé...

kerestünk kiegészítő sportágat a téli időszakra. Síelni megtanultam valamennyire a Jezsu sítáboraiban, azonban annyira nem kedveltem meg a lesiklást. Apukámmal jártam sífutni gyakran Bükkszentkeresztre illetve Szlovákiába, és nagyon megtetszett, mert utána sokszor megmozdulni se tudtam az izomláztól. Eldöntöttük, hogy megtanulom, hogyan is kell ezt rendesen csinálni. Sífutótáborban vettem részt Ausztriában, ahol a sífutás mindkét ágát (klasszikus és korcsolya) kezdtem megtanulni. Bőven van még mit fejlesztenem a tudásomon, illetve leigazolt tagja lettem a Miskolci Honvéd Sportegyesületnek. Az ő biztatásukra indultam el klasszikus stílusban a hétvégén megrendezett OB-n a szlovákiai Skalkán. Számomra is meglepően jó eredményt értem el, sikerült megnyernem az Ifjúsági leány II. kategóriát. Télen mindenképp szeretném tovább folytatni a sífutást, fejleszteni tudásomat és további versenyeken részt venni. Hálás vagyok a családomnak a biztatásáért, hogy merjek belevágni új dolgokba és édesapámnak, aki biztosítja számomra, hogy külföldi edzőtáborokban, versenyeken vehessek részt. Nagyon sokat jelent nekem, hogy ő is ott van Velem és együtt sportolhatunk, edzhetünk. (Németh Luca 10. a)

Last modified on Wednesday, 27 March 2019 14:10