• Pedagógia
  • Tehetséggondozás
  • Tanulásmódszertan

Hempergés a gumiudvaron, szalagok, botok, teknősphalanx. Pici szőke tanárnő óriási furkósbottal mutogat, miközben a lányok egy piros szalag mentén ülnek, a fiúk meg egy kék szalaggal leképezik a háromszöget. Érdekes módon mindenki tudja a választ, és a dolgozatok is jobban sikerülnek utána. A matematika órán még napozunk is... Németh Anna tanárnő vall tanítási módszereiről:
„A tanítás során...

Last modified on Thursday, 28 March 2019 07:42

Kedves Jezsus Diák! Kérjük töltsd ki EZT az 1 perces, névtelen kérdőívet. Erre kér  MINDEN JEZSUST Velkey Balázs Oktatási Igazgatóhelyettes Úr és a Történelem Munkacsoport. Határidő: most azonnal! Tehát, KATT IDE, és már kész is!

Last modified on Monday, 11 March 2019 14:46

Szeretettel várjuk az érdeklődőket a Szülők Akadémiája harmadik találkozójára!

TANULÁSMÓDSZERTAN A JEZSUBAN

Előadó: Jely Károlyné tanárnő

Időpont: Január 12. szombat 10:00 óra.
Helyszín: Ádám János terem

Last modified on Tuesday, 08 January 2019 11:24

Jely Katalin tanárnő hétfőn és kedden délután 2-től 6-ig tanulásmódszertan foglalkozásokat tart az iskolában. Már holnap vár benneteket könyvtárban 14:00 órától 16:30-ig. A foglalkozást 16:30-tól 18:00 óráig a napközis teremben tartja (101-es terem). A tanárnő szívesen látja a foglalkozások iránt érdeklődő diákokat és szüleiket a foglalkozások idejében. Érdeklődni lehet személyesen vagy e-mailben: Katalin Jely <This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.>

Last modified on Tuesday, 16 October 2018 08:18
Tuesday, 21 November 2017 11:03

Tanulásmódszertan

A tanulásmódszertan a tehetséggondozás szerves része iskolánkban. Minden tanév kezdetén az újonnan érkező tanulók és igény szerint szüleik is tájékozódhatnak róla a szülői értekezletek alkalmával.

• A tanulásmódszertan célja:
    A hatékony tanulási szokások kialakítása.
    Az egyéni tanulási technikák elsajátítása.
    Sikerélmény megtapasztalása, hogy a belső motiváció megszilárduljon.
  • A célok eléréséhez vezető módszereink:
    Tanulási stílus felmérése.
    Egyéni tanulási technikák megbeszélése, , konkrét tantárgyakon gyakorlása
    Helyes tantárgyi sorrend ajánlása, szünetek beiktatása.
    Páros és csoportos tanulás, szükség esetén egymás segítésének a lehetőségei.
    Szövegértés gyakorlása.
    Jutalmazás /dicséret, biztatás/
  • Szervezeti forma:
    Általában egyéni, esetenként páros tanulás.
  • A tanulásmódszertani foglalkozások ideje:
    Minden héten hétfőn és kedden, tanórán kívül, délután, illetve igény szerint más napokon is. A közösségi hétvégeken az 5. osztályosoknak tartunk tanulásmódszertan foglalkozásokat.
    Minden érdeklődőt szeretettel várunk.
    Jely Károlyné
    ny. középiskolai tanár