• Pedagógia
  • Tehetséggondozás
  • Tanulásmódszertan
  • TANULÁSMÓDSZERTAN - A helyesírás gyakorlása

TANULÁSMÓDSZERTAN - A helyesírás gyakorlása

Kedves Tanuló! Ha szükséged van a helyesírás gyakorlására, nagyon egyszerűen fejlesztheted. Az a cél, hogy a helyesírást készség szinten tudd végezni, ami azt jelenti, hogy automatizmusokra épül, vagyis az ún. dinamikus sztereotípia dominál. (Ez azt jelenti, hogy az első indító inger egy sor reakciót beindít anélkül, hogy magasabb ideg régiókat terhelne, mint amikor meglökjük az első dominót, és sorban a többi is eldől.) A gyakorlással...

a nyelvtan tantárgyi érdemjegyeidet is javíthatod. Ez akkor is fontos, ha már van a gépeden helyesírási program, mert az élet egyéb területén is nagy szükséged van és lesz rá, amikor kézírást kell alkalmazni.

Így gyakorolj: Minden héten legalább kétszer másolj egy szöveget, ami lehet az éppen aktuális tananyag, amit úgyis tanulnod kell!
Vagy lehet vers, vagy bármilyen nyomtatott szöveg, ami biztos, hogy helyesen van írva.
Elég, ha alkalmanként egy A5-ös füzetbe fél oldalnyit másolsz, az kb. 14-15 sor, nem kell több. Az eredmény nem marad el.

Szeretettel:

Kati néni