• Pedagógia
  • Tehetséggondozás
  • Tanulásmódszertan

TANULÁSMÓDSZERTAN - PowerPoint bemutató készítése

Kedves Tanulók! Egy szorgalmi feladat készítésénél szükséged lehet egy látványos PowerPoint bemutató (PPT) megalkotásához. Ehhez küldök Nektek néhány ötletet, javaslatot. Kezdd azzal, hogy készíts vázlatot:

• Miről fog szólni?
• Mennyi diát fogsz beiktatni? Határozd meg a terjedelmét.
• Gyűjtsd össze a képeket, amit be akarsz illeszteni! A képeket előre elmentheted egy mappában, nyilván csak magadnak! Tedd ugyanezt az ábrákkal is.
A vázlat legyen lényegre törő és tömör.
Az első dián a cím szerepeljen, de már itt is alkalmazhatsz a tartalomra utaló, figyelemfelkeltő ábrát, képet, kiemelést vagy színeket.

A többi diaképen is lehetnek kiemelések, eltérő betűformák, színekkel való játékok. Ez mindig a tartalom függvénye legyen.
A színek lehetnek harmonizáló színek vagy nagyon eltérőek, figyelemfelkeltőek.
Ez utóbbit úgy érheted el, ha a három alapszínt egyszerre alkalmazod: Ez a piros, sárga és a kék.
Azért ezek az alapszínek, mert ezekből az összes szín kikeverhető.
Nem tévedés: a fekete és fehér, nem színek, csak a fény visszaverődését érzékeljük.

A lényeget a betűméretekkel is ki lehet hangsúlyozni.
Ha mozgó diákat készítesz, tehetsz alá zenét, de mindig figyelj, hogy a zene illeszkedjen a tartalomhoz.
Remélem, tudod használni a PowerPoint programot. Szívesen segítek, személyesen is, ha jelentkezel.

Jó munkát kívánok!
Szeretettel: