TANULÁSMÓDSZERTAN - A pozitív gondolatok

Kedves Tanulók! Előfordul, hogy nagyon fáradtak vagytok, és alig van kedvetek valamit csinálni. Lehet, hogy most is van köztetek olyan, aki nem érzi magát túl lelkesnek. Ilyenkor aztán olyanokat gondolsz, sőt, ki is mondod, amiről úgy érzed, pontosan kifejezi a rossz lelkiállapotodat. Igen ám, de a gondolataink visszafelé is hatnak ránk,...

és amikor vacakul érezzük magunkat, és elmerülünk a rossz gondolatokban, azok még jobban lenyomják a kedélyünket.

Szerencsére egy és ugyanazt a dolgot többféle módon is ki lehet fejezni.
Olvassátok el az alábbi, hasonló értelmű mondatpárokat, és a kerülendő, negatív mondatok helyett válasszátok inkább azokat, amelyek hasznosabbak, reménytelibbek, és talán segítenek lelkileg kikecmeregni a nehéz helyzetekből:

1. nem emlékszem.... – kiment a fejemből, de mindjárt eszembe jut...
2. nem találom... – itt van valahol, mindjárt meglesz...
3. felfordul a gyomrom ettől a bűztől... – kellemesebb szag is lehetne...
4. hű de nehéz ez a matekpélda .... – nem túl könnyű ez a matekpélda, de megtalálom rá a megoldást...
5. úgyse sikerül... – menni fog...
6. agybajt kapok tőle.... – nem a kedvencem, jobban is kedvelhetném...

Szeretettel:

Kati néni