• Pedagógia
  • Tehetséggondozás
  • Tanulásmódszertan

TANULÁSMÓDSZERTAN - A vizuális tanulási stílus

Kedves Tanulók! Most azoknak küldök tanulási javaslatokat, akik felmérték a tanulási stílusokat. (Tanulási stílus kérdőív ITT. Az értékelő lap ITT).  Mai témánk a vizuális tanulási stílus. Ez azt jelenti, hogy látás után tudod a leghatékonyabban megjegyezni a tananyagot. Ha a felmérés eredménye legalább 50%-os lett, érdemes megfogadni az alábbi tanulási javaslatokat. (Amennyiben az 50%-os érték alatt van a felmérés eredménye, úgy ez a tanulási stílus nem jellemző rád.) Tanulásnál a következőkre kell figyelned:

• A tankönyv szövegét, a kiemeléseket, a színekkel elválasztott szövegrészeket alaposan figyeld meg.
 • Tanulmányozd a képeket, ábrákat.
 • Alaposan nézd meg az esetleges képleteket, diagramokat!
 • A füzetedben alkalmazz kiemeléseket, pl. aláhúzást, bekeretezést, eltérő színeket, nyilakat, stb. a lényeg kiemelésére.
 • Minden alkalommal használd, adott tantárgyaknál, a térképet, atlaszt, mert nagyon sok információt tudsz azokról is megjegyezni.
 • Amikor valami nehézség adódik a tananyag megértésében, rajzold le úgy, ahogy te gondolod. Ez is rögzül, és segíti a bevésést.

Jó tanulást kívánok, szeretettel:

Kati néni

Last modified on Friday, 22 May 2020 09:06