Auditív és kooperatív tanulási stílus

Az auditív (hallás utáni) és a kooperatív (társas) tanulási stílust most összekapcsoljuk, mert valójában nagyon sok esetben együtt kell alkalmazni. Csak azt kell figyelembe venned, hogy a felmérőben melyiknél értél el magasabb százalékot. Értelemszerűen, az domináljon a tanulásnál. A tananyagot olvasd hangosan. Így látod is, és hallod is a tanulnivalót.

Ez a két csatornás befogadás. Ha van lehetőséged rá, beszéld meg az olvasottakat valakivel, osztálytársaddal vagy szülővel, testvérrel.
Ez már a társas tanulás. Amennyiben csak az auditív a kiemelkedő nálad, akkor elhagyhatod a megbeszélést, bár nagyon hasznos még akkor is.
A megtanult tananyagot mondd fel, hangosan. Nem kell arra törekedned, hogy csukva legyen a könyved, nyugodtan hagyd nyitva magad előtt, mert biztonságot ad, hogy bármikor belenézhetsz.
Ha a társas tanulási stílusnál értél el magasabb értéket, akkor mindenképpen beszéld meg a tanultakat valakivel. Ez, most, a karantén alatt nem könnyű, de biztosan megtalálod a módját.
A társas tanulásnál törekedj arra, hogy kérdezz és felelj, érvelj és vitatkozz!
Nem csak te tanulsz, hanem az is aki segít neked.
Egymásért felelősek vagytok és fejlesztitek is egymást!
Nagyon jó tanulást kívánok!

Kati néni