• Pedagógia
  • Tehetséggondozás
  • Tanulásmódszertan

Tanulásmódszertan - Impulzív tanulási stílusnál alkalmazható tanulástechnikák

Kedves Tanulók! Néhányan jelezték, hogy nehezen megy nekik a mérlegelés. Aki egy felmerülő kérdésre, feladatra akár szóban, akár írásban, szinte meggondolás nélkül, azonnal reagál, az impulzív ember. Ennek leginkább az az oka, hogy nagyon szeretne megfelelni a követelményeknek, és jól teljesíteni. Szeretne elismerést, dicséretet, odafigyelést kiharcolni. Nem is lenne ezzel semmi gond, ha minden ilyen reakció esetén helyes lenne a válasz.

Ám sajnos gyakran előfordul, hogy hirtelen nem megfelelő választ ad. Olyankor sérül az egyén önértékelése, ami abban a pillanatban szégyenérzetben nyilvánul meg.
Ezért, mindig gondold át a feltett kérdésre a válaszodat! Mérlegeld, hogy valóban helyes-e.
Különösen jól tudod ezt gyakorolni most, amikor otthon, egyedül tanulsz, és magadra vagy utalva, pl.egy munkafüzet feladatainak a kitöltésénél.
Mindig vedd elő az adott tankönyvet, és győződj meg a válasz helyességéről.
Segíthet az is, ha nehéznek érzed, vagy elfelejted a mérlegelést, (ez a jó... vagy talán inkább a másik?), hogy elszámolsz magadban ötig, és csak utána válaszolsz a kérdésre.
Biztosan menni fog!

Szeretettel: