Októberi Pünkösd

32 diákunk állt sorba az oltár előtt, hogy fogadják a Szentlélek kiáradását. Aki bérmálkozik, az erős lesz Krisztusban, és bátran megvallja ország-világ előtt, hogy egészen Jézushoz tartozik. Az apostolok is, emlékszünk, először nagyon féltek, elbújtak egy padlásszobában, de miután kiáradt rájuk a Szentlélek, készen álltak odaadni az életüket is. Ráadásul nemcsak bátrak lettek, hanem micsoda tudást és bölcsességet kaptak Istentől! Elég csak beleolvasni az egyszerű halász, Szent Péter valamelyik levelébe... honnan vette mindazt, amit oda leírt? Biztos nem halászat közben jött rá. Mi is kérjük mindannyian a Szentlélek ajándékait, melyek a bölcsesség, az értelem, tanács és erősség, tudomány, a jámborság és az Úr félelme. Az adományok Szent Tamás szerint így erősítenek meg bennünket:


a bölcsesség hozzásegít a természetfölöttiek értékeléséhez;
az értelem arra képesít, hogy a hitigazságokat igazi értelmük szerint fogjuk föl;
a tudomány arra, hogy megkülönböztessük a hamis tanítástól;
a tanács az időszerű teendőink között igazít el, hogy a szeretetből kiindulva tevékenykedjünk;
az erősség abban segít, hogy az Istenbe vetett bizalom a nehézségek között se vesszen el;
a jámborság növeli a hódolatot a mennyei Atya előtt és megőriz a szolgai lelkülettől;
az istenfélelem erőt ad a bűn kerülésére. Ugyan, ki ne akarná magának ezeket az ajándékokat? 

Ternyák Csaba egri érsek megbízásából Rigó Jenő SJ atya szolgáltatta ki a bérmálás szentségét október 18-án vasárnap. Reméljük, a következő bérmálkozást már nem kell majd elhalasztani! A fényképalbum ITT megtekinthető.


A bérmálás szentségében részesült diákok:
Bencs Flóra
Bencs Fruzsina
Bosnyák Lilla
Buza Boglárka
Czár Anna
Cseh Blanka
Csobádi Viktor
Csorkász Adél
Dévényi Ágota
Gajdócsi András
Gecsei Dorottya
Hejczei Balázs
Henez Hanna
Jacsó József
Kasongo Jeremie
Kádár Margit
Kovács Vanda
Latorcai Nimród
Litkei Kinga
Majoros Gréta
Pecze Dániel
Simkó Gergely
Sorbán Zalán
Spisák Lea
Szabó Márton
Szalóki Sára Viola
Szűcs Bence
Szűcsová Fanni
Tóth Karina
Vály Áron
Velkey Julianna
Vincze Borbála

Last modified on Monday, 02 November 2020 14:28