• Programok
  • Beszámolók
  • Rendezvények
  • Tele lett a konténer - takarítás az Avason

Tele lett a konténer - takarítás az Avason

Púpozott konténernyi szemetet gyűjtöttünk össze az iskola közvetlen környezetében, a kerítéseken kívül. (KÉPEKÉRT KATT IDE). A kisebbek lelkesen rohangáltak, szinte versenyeztek, ki talál többet, és büszkén mutogatták az eldobott vasalót (miért???) és egyéb, sokszor meglepő tárgyakat, melyeket az iskola kerítése mentén dobáltak el valakik... A többség persze az elhajított palackokat, papírszemetet és műanyag zacskókat gyömöszölte a sárga zsákokba, mások pedig kalandos történeteket gyártottak egyes eldobott tárgy eredetéről. Közben az osztályfőnökök...

azt is árgus szemekkel figyelték, ha valakin esetleg elszakadt egy kesztyű, hogy minél gyorsabban újat húzzanak a gyerekek, nehogy puszta kézzel nyúljanak Isten tudja mihez is.... A nagyobbak tervszerűen felosztották a terepet és rekordidő alatt szedtek össze mindent, ami a Szent György Sportcsarnok felé vezető földút környékét és az erdőt elcsúfította. A járókelők lelkesen éljeneztek, az éppen arra járó köztisztasági alkalmazottak pedig előkapták a mobiltelefonjaikat és nevetve fényképezték a szemétszedő diákokat, mondván. "No lám, nemcsak mi szedjük már a szemetet!". Na ugye, nem is olyan nehéz a gyakorlatba áttenni a jezsuita rend teremtésvédelemre vonatkozó "Óvjuk közös otthonunkat!" apostoli preferenciáját, csak körül kell nézni közvetlen környezetünkben.. Köszönjük diákjainknak és tanárainknak, hogy jó szívvel és vidáman egy órát a környezet megtisztítására áldoztak a "72 óra kompromisszumok nélkül" teremtésvédelmi akció keretében. 

Last modified on Tuesday, 12 October 2021 10:21