• Programok
  • Beszámolók
  • Rendezvények
  • JEZSU-s diák lett Miskolc város diákpolgármestere - Hudák Lilla

JEZSU-s diák lett Miskolc város diákpolgármestere - Hudák Lilla

Hudák Lilla 11.s osztályos diákunkat október 22-én délután megválasztották Miskolc város diákpolgármesteri tisztjére. A hivatalos zsűri (Veres Pál polgármester, Szarka Dénes önkormányzati képviselő, Ignácz Dávid jegyző, Hatvani Olivér, a MIKOM ügyvezetője és Gyökér Ádám, az önkormányzat referensi csoportjának vezetője) illetve a Miskolc Városi Diáktanács (melynek iskolánk is tagja) küldöttei egyöntetűen megszavazták...

Hudák Lillát, aki a a 2021/22-es tanévben fogja ezt a tisztet betölteni. A zsűri a kommunikációs és érvelési készségeket, a magabiztosságot, illetve általában véve a jelölti programok összeszedettségét, megalapozottságát nézve szavazott. Lillát a versenyben segítették a JEZSU DÖK-ben és a fiatalokért végzett közösségi munkája során szerzett tapasztalatai, valamint lelkesedése, megnyerő egyénisége és tagadhatatlan “jófejsége”. Mozgó Endre tanár úr elmondta: “Büszkék lehetünk Rá, nagyon szépen felkészült, és lenyűgözött mindenkit. Jó volt látni azt is, hogy a JEZSU-ból érkezett a legtöbb buzdító diák, ennek Lilla is nagyon örült.” Veres Pál polgármester úr átadta Lillának a város kulcsait és a diákpolgármester megkezdi működését. Hogy mit csinál a diákpolgármester?

  • 1 éves időtartamra kapja meg mandátumát.
  • Tanácskozási joggal részt vehet MMJV Közgyűlésén, valamint azon Bizottsági üléseken, ahol a fiatalokat érintő ügyeket tárgyalják;
  • A Közgyűlés által létrehozott Ifjúsági Tanácsban alelnökként részt vesz.
  • MMJV Önkormányzatának éves költségvetését véleményezi,
  • MMJV Polgármesterével évi 2 alkalommal fogadó órát tart a Városházán.
  • Részt vesz és felszólal a városi ünnepségeken, sajtótájékoztatót tart munkájáról és a diákságot érintő programokról, eseményekről.
Last modified on Monday, 25 October 2021 09:18