• Programok
  • Beszámolók
  • Rendezvények
  • Csak tegyétek meg, amit mond. Nem bonyolult... - Csókay Károly SJ 95 éves

Csak tegyétek meg, amit mond. Nem bonyolult... - Csókay Károly SJ 95 éves

A JEZSU közössége egy emberként köszöntötte születésnapján a 95 éves Csókay Károly SJ atyát, aki köszönet képpen megáldotta a gyerekeket, és egy jó tanácsot adott: “Gyerekek, én annyira örülök, hogy a Szűzanya Szeplőtelen Fogantatásának előestéjén születtem. Őt utánozzátok ti is. Minden nap többször kérdezzétek meg a jó Istent, hogy ‘Uram, mit akarsz, hogy tegyek?’ Aztán tegyétek azt, amit mond. Nem olyan bonyolult....

A Szűzanya is pont ezt csinálta. Ezt naponta többször meg lehet kérdezni Istentől.  Így lesztek boldogok ebben az életben, meg majd az örök életben is..” Kajtor domonkos SJ röviden bemutatta Károly atya életútját. Károly atya elmondta, amit 90 éves kora óta minden születésnapján elmond: “A Jó Isten valami célból megengedi, hogy ilyen sokáig éljek, én nem is tudom, miért..., amire a majdnem ezer JEZSU-s hangosan felnevetett, és feloldódott a meghatott hangulat. Holczinger Ferenc SJ igazgató atya pedig megköszönte Károly atyának, hogy itt van velünk: “Inspiráció vagy a számunkra, és a remény jele vagy mindannyiunk számára!” Károly atya nemcsak mindenki kedvenc gyóntatója és lelki vezetője, de egész Miskolc város szíve közepében van, mindannyiunk közös kicse. Isten áldja meg születésnapja alkalmából!

Last modified on Thursday, 09 December 2021 12:48