• Programok
  • Beszámolók
  • Rendezvények
  • Első kézből a kutatói életpályáról - Dr. Bagdy György professzor a JEZSU-ban

Első kézből a kutatói életpályáról - Dr. Bagdy György professzor a JEZSU-ban

Dr. Bagdy György professzor úr két előadást tartott a 12. és a 10 évfolyamosok, valamint az érdeklődő tanárok és munkatársak számára a január 8-i Közösségi Szombaton. Az MTA Alumni program keretében megrendezett előadások témái: “A magyar gyógyszerkutatás világra szóló eredményei” valamint “A kutatói életpálya szépségei és nehézségei egy gyógyszerész professzor szemével” voltak. Az egyenként száznál is több létszámú közönséget vonzó...

előadásokon kérdések hangzottak el Covid-19 és vakcina, gyógyszerkutatás, valamint gyógyszer törzskönyvezés témákban is. A professzor úr mesélt saját pályájáról, a magyar gyógyszerkutatás kiváló eredményeiről, ezen belül egy új generációs, a migrén elleni gyógyszer kifejlesztésében végzett saját kutató munkájáról. Kérdésekre válaszolva elmondta, hogy a vírusoktól jobban kell félnünk, mint a vakcinától, hiszen a tapasztalatok szerint a vakcina mellékhatásai többnyire nyomtalanul elmúlnak, míg a vírusok szövődményei és utóhatásai akár nagyon súlyosak is lehetnek. Az is kiderült, hogy a gyógyszer kutatásra és fejlesztésre világszerte több pénzt fordítanak, mint mondjuk az autógyártás kutatás-fejlesztésére, és egy gyógyszer törzskönyvezéséhez egymillió oldalnyi dokumentumot írnak tele kb 10-15 év alatt. A kutatói pályára készülő diákok számára érdekes volt, hogy egyetlen kutatáshoz tízezer molekulát is megvizsgálnak, és abból egyetlen egy, vagy egy sem lesz megfelelő a továbblépéshez. Köszönjük a professzor úrnak, hogy Miskolcra utazott a kedvünkért és két előadással hozzájárult az Életmód és pályaválasztás témájú közösségi szombatunk programjához!

Last modified on Thursday, 13 January 2022 15:11