• Programok
  • Beszámolók
  • Rendezvények
  • Mindhárom JEZSU-s kórus arany minősítést kapott Egerben

Mindhárom JEZSU-s kórus arany minősítést kapott Egerben

Április 22-e szokatlanul csendes volt a JEZSU-ban... Ja, szinte az összes énekes hiányzott! 77 gimis és 17 általános iskolás diák vett részt Egerben az Éneklő Ifjúság országos minősítő kórusversenyen. (Fotók ITT). A nagyok mindkét kórusa "A" kategóriában, a kicsik ...

most alakult kórusa "B" kategóriában indult. Mind a három kórus arany minősítést kapott. A Magis Kórust és a Fényi Kamarakórust Velkey Klára tanárnő vezényelte, a “kicsik kórusát”, vagyis a Campanelli Gyermekkart Béres Vera tanárnő irányította, Paholics Erzsébet tanárnő nélkülözhetetlen háttér-munkájával. A nagy hagyományú fesztiválon és minősítő hangversenyen ezúttal tizenkét kórus, nagyrészt ének-zene tagozatos iskolák énekkarai mutatták meg tudásukat és az éneklés iránti elkötelezettségüket. (Műsor) A kórusokat szakmai zsűri pontozta, és az arany minősítés azt jelenti, hogy mindhárom kórusunk nagyon magas pontszámot ért el. Büszkék vagyunk énekeseinkre és a kórusvezető tanárnőkre, hiszen nemcsak ezen a neves rendezvényen bizonyosodott be, milyen nagyszerű értéket teremtenek, hanem a vasárnapi szentmiséken, a városi és iskolai rendezvényeken és a hétkezdő áhítatokon is hétről-hétre élvezhetjük művészi színvonalú előadásukat. A Magis Kórus ezen kívül a JEZSU dráma hagyományai szerint, egy másik műfajban is, csodálatos musical előadásaival nyújt feledhetetlen élményt nemcsak a JEZSU közösségének, hanem Miskolc, Budapest és más magyarországi és határontúli városok közönségeinek is.

Last modified on Monday, 25 April 2022 15:08