• Programok
  • Beszámolók
  • Rendezvények
  • Autonóm tanulás és motiváció - projekt lengyel diákokkal

Autonóm tanulás és motiváció - projekt lengyel diákokkal

Június 13-18 között az Erasmus programok keretében  nyolcadik évfolyamos diákok és három tanár kísérő, a zorachi Szkola Podstawowa Iskolából. A vendég diákokat a JEZSU nyolcadikosai látják vendégül a program alatt. 
A projekt témája: autonóm tanulás és motiváció (independent learning and self-motivation)...

Ezzel kapcsolatban készülnek a vendég diákok kreatív tesztekkel és vetélkedőkkel. A JEZSU-s diákok prezentációkkal az iskola és a város bemutatásával várják a lengyel vendégeket. A hét során megtanítják a vendég diákokat métázni. A vendégek a magyar diákokkal együtt részt vesznek majd egy 'Fedezd fel Miskolcot' versenyen, meglátogatják Budapestet, Tapolcán a Barlangfurdőt és műhelyekben fognak dolgozni. Pénteken búcsú buli, majd szombaton indulnak vissza. A JEZSU-s Erasmus projektjek sorában ez az első alkalom, hogy nyolcadikosok vesznek részt nemzetközi projektben. Korábban csak kilencediktől felfelé kaptak meghívást a gyerekek ilyen jellegű programra.