• Programok
  • Beszámolók
  • Rendezvények
  • Kollégiumi ismerkedési tábor

Kollégiumi ismerkedési tábor

A kolis ismerkedési tábor ebben az évben is nagyon jól sikerült, ami köszönhető a lelkes új kilencedikeseknek, az elkötelezett régieknek, a tapasztalt nevelőknek és még az időjárás is szuper volt! Nézzük csak az új arcokat! (Fotoalbum ITT) Sipeki Inez beszámolója:

Táborunkat beiratkozás után táncházzal indítottuk. Véleményem szerint ez a pörgős program remek betekintést ad a gyerekeknek a kollégium olykor nyüzsgő életébe. Az emberek befogadóak voltak, egyáltalán nem észleltem azt, hogy bárki is kellemetlenül érezte volna magát. Doma bácsi segítségével már az első estén megmutattuk nekik milyen is egy igazi közös esti ima. Az este folyamán már elkezdtek barátságok szövődni, ugyanis zuhanyzás után volt lehetőségük maguk közt is társalogni. Másnap, reggeli után célba vettük az Avas- kilátót. István bácsi előadása után elindultunk a város felé. Kiscsoportokra oszlottunk, a feladatunk pedig az volt, hogy megkeressünk minél több ismert helyet, nevezetességet Miskolc szívében. Ebéd után a számháború következett. Szerintem ez tökéletes alkalom volt arra, hogy a leendő JEZSU-s diákok csapata összekovácsolódjon. Mivel időnk engedte, később a focipályán hatalmas meccset játszottunk. Öröm volt látni, hogy az emberek nagy része magától csatlakozott, akinek viszont nem volt kedve a focihoz, a pálya széléről szurkolt leendő osztálytársainak. A vacsora utáni tábortűz mindig emlékezetes momentuma a tábornak. Vicces játékokat, történeteket és énekeket hallhattunk Márk bácsi jóvoltából. Az utolsó napunkon különböző programok várták a csoportokat az iskola területén. Volt pingpong, íjászkodás, körjáték, és betekintést kaptunk különböző katonai fegyverek használatába is. Az ebéd után következett egy hangulatos Szentmise, amely tökéletesen tükrözte a szerdai kolis misék hangulatát. Az új diákok mosollyal az arcukon és élményekben gazdagon hagyták el az ismerkedési tábort. (Sipeki Inez 10.c)

Last modified on Wednesday, 22 June 2022 12:58