• Programok
  • Beszámolók
  • Rendezvények
  • Nobel-díjasok és Tehetséges Diákok XIX. Találkozója

Nobel-díjasok és Tehetséges Diákok XIX. Találkozója

A találkozót a Nemzeti Tudós Akadémia szervezi. Diákjaink, Köcski Nikolett 12.B, Simon Szonja 12.B, Varga Réka 12.A 3 napos konferencián vettek részt  Szegeden, november 10-12én, a hagymányos Nobel-díjasok és Tehetséges Diákok XIX. Találkozóján. A természettudományi témájú rendezvény meghívott vendége Dr. Roska Botond - magyar neurobiológus, egyetemi tanár volt, aki a bázeli Institute of Molecular and Clinical Ophthalmology Basel (IOB) igazgatója - A fiataloknak a kutatás szépségeiről, a kutatómunka örömeiről, elköteleződésről és nehézségeiről beszélt...

"Hogyan váljunk sikeres tudóssá?" című előadásában.

A konferencia célja, hogy a Szent-Györgyi Program hallgatói bemutassák kutatói programjaikat. A középiskolások megismerik a lehetőségeket, hogy hova, milyen szintre tudnak eljutni egyetemi éveik alatt a Nemzeti Tudós Akadéma Szent-Györgyi Programjának hallgatói. A tudományos előadások mellett kiscsoportos kerekasztal beszélgetésre is volt lehetőség, ahol az érdeklődő diákok személyesen tehették fel kérdéseiket a Szent-Györgyi hallgatóknak. A konferencia zárónapján laborlátogatáson és fogalkozáson is részt vettek a középiskolások. A programra minden évben Polák Péter tanár úr vezetésével utaznak a JEZSU-ból a természettudományos kutatások iránt kiemelkedő szenvedéllyel érdeklődő diákok.