• Programok
  • Beszámolók
  • Rendezvények
  • A 9. a osztály lelkigyakorlata

A 9. a osztály lelkigyakorlata

Szeptemberben én és az osztályom lelkigyakorlaton vettünk részt Kurtabércen. Izgatottan vártam, hogy részt vehessek ebben, mivel a testvéremtől csupa jó dolgot hallottam róla. De, mivel ő nem mondhatott semmi konkrét dolgot, elképzelni sem tudtam, hogy mi vár rám. Az előttünk álló két napot egy kikapcsoló túrával kezdtük meg. A korai indulásért a már sárguló levelek csodálatos látványa kárpótolt bennünket. Amikor odaértünk, a lelkes és segítőkész parázsosok sürgő serege

fogadott bennünket. Ezek után kezdetét vette a csoportos munka előkészítését segítő játékok sorozata. A métázás befejeztével kis csoportokra osztódva tartalmas beszélgetéseket folytattunk. A vacsora és a mise után az általunk előkészített tábortűz körül nagyokat nevettünk. Mire kialudt a tűz, mi is nyugovóra tértünk. A másnapot reggeli tornával kezdtük, majd folytattuk az előző napi beszélgetéseket. Ebéd után pedig rendet raktunk a házban. Amikor mindezzel végeztünk, elindultunk vissza a Jezsuba. Nekem legjobban a jó hangulat, a társaság tetszett, de a parázsosok által előkészített programok sem okoztak csalódást. A kezdetektől várakozással töltött el a kurtabérci lelkigyakorlat, és remélem, hogy ugyanilyen feltöltődést hoz majd a jövő évi is. Henez Hanna 9.a

Last modified on Tuesday, 17 October 2017 10:40