• Programok
  • Beszámolók
  • Rendezvények
  • Miskolci Nemzeti Estély - Károly atya kitüntetése

Miskolci Nemzeti Estély - Károly atya kitüntetése

Október 17-én tartották a Művészetek Házában a XIII. Miskolci Nemzeti Estélyt, melynek keretében iskolánk 6.B, 6.S és 10.A osztályos tanulói bemutatták október 23-ai műsorukat. Fellépett még 3 néptáncos pár (Boncsér Jázmin - Kiss Botond, Koseczki Borbála - Mráz Márton, Punk Lilla - Czégé Levente) és a Fényi kamara kórus. Ezután átadták a Kartal-Veczán díjat, melyet az idén

az Isteni Ige Templomban szolgáló és tényleg „Másokért élő ember”, P. Csókay Károly SJ vehette át, aki mit sem sejtve érkezett meg a rendezvényre. Gartulálunk Neki! (Imregh András)
A Kartal–Veczán-közéleti díjat két Miskolchoz kötődő egyházi személyiségről, Kartal Ernő minorita tartományfőnökről és Veczán Pál evangélikus esperesről neveztek el. A Miskolci Nemzeti estélyt a KÉSZ (Keresztény Értelmiségiek Szövetségének (KÉSZ) miskolci csoportja rendezi meg minden évben.

Last modified on Friday, 20 October 2017 08:47