ADVENTI RORATÉK – Évfolyamok beosztása

KEDD: 6, 9, 11. évf. - DEC 3.; DEC 10., DEC 17., CSÜTÖRTÖK: 5, 7, 12. évf. - DEC 5.; DEC 12.; DEC 19., PÉNTEK: 8,10. évf. - DEC 6.; DEC 13. A rorate mise 6:30 – 7:10-ig tart. Az adventi időszakban a karácsonyra készülünk. Emlékezünk arra, hogy az emberiség évezredeken át epedve várta a Megváltót. A mi adventünk ...

erre a várakozásra emlékeztet. Az Advent jellegzetes áhítat gyakorlata a Roráte, a hajnali mise. A mise nevét a mise szövegének első szavától kapta: Rorate coeli desuper... Izajás próféta könyvéből, esdeklés a Megváltó eljöveteléért: Harmatozzatok egek felülről, és ti felhők hullassátok az igazat.

A mise 6:30-kor, vagyis kicsit korábban kezdődik, mint általában a legkorábbi mise szokott lenni. Sötétben kezdődik, ez is emlékeztet arra, hogy a Megváltó eljövetele előtt az emberiség sötétségben járt. Sötétben megyünk a templomba, de a mise végére már kivilágosodik; eszünkbe jutnak a zsoltár szavai: „Krisztus a felkelő Napunk.” Álmosan, dideregve ülünk be a még hideg templomba, és amikor felcsendül az ének, átmelegszünk, a szívünktől a kislábujjunk hegyéig. A mise előtt nem eszünk semmit, hanem csak a szentmise után, közösen a többiekkel, az agapén, az ebédlőben. Ne sajnáljuk magunkat, vállaljuk a korai felkelést

Last modified on Wednesday, 27 November 2019 13:03