Intézkedések, programváltozások az iskolában a koronavírus fertőzés megelőzése érdekében

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma kiadta az iskolák számára követendő tájékoztató levelét a koronavírus helyzettel összefüggő legfontosabb megelőző intézkedésekkel kapcsolatos feladatokról. A Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium ennek megfelelően az alábbi döntéseket hozza:

 

  • Az iskola 100 főnél nagyobb tömeget megmozgató minden közös iskolai programot határozatlan ideig lemond. Ilyen programokon diákjaival nem vesz részt.
  • Ezen idő alatt külföldi projektekre nem küldd diákokat és külföldi diákokat nem fogad az iskolai projekteken.

Ezen iskolai döntés a következő képpen érinti az alábbi, iskola által szervezett programokat:
2020. március 12. Jezsuita színházbérlet – Miskolci Nemzeti Színház - lemondva
2020. március 13. Iskolai közös Március 15-i ünnepség – átszervezve videós műsorra, melyet az osztályok osztálytermekben néznek meg 14:05-től 14:40-ig – iskolai egyenruha és kokárda viselését kérjük! 
2020. március 16. Közös H1 a templomban – átszervezve – minden osztálynak osztályfőnöki óráik lesznek
2020. március 15-21. Római zarándoklat – átütemezve szeptemberre
2020. március 21-28. JEEP projekt - lemondva
2020. március 22. Diákmise 7. évf. – átszervezés alatt
2020. március 26. Jezsuita színházbérlet – Miskolci Nemzeti Színház – lemondva
2020. március 29. Diákmise 8. évf. – átszervezés alatt
2020. márc. 30–ápr. 4. "Határtalanul" program a magyar fakultáció számára, Erdélyben – elhalasztva

Kérjük a szülőket, hogy ha gyermekük külföldön tartózkodott, visszaérkezése után jelezzék ezt az iskolatitkárságon (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.), és az iskolavezetéssel közösen átbeszéltek után engedjék majd újra iskolába. Akik bármilyen módon kapcsolatba kerülhettek fertőzött személlyel itthon vagy külföldi tartózkodásuk során, azok maradjanak otthon, haladéktalanul hívják fel telefonon a háziorvosukat és kövessék az ő utasításait.
Kérjük a szülőket és tanulóinkat is arra, hogy a koronavírus terjedésének minél jobb megelőzése végett fokozottan tartsák be az ajánlott megelőzési szabályokat! 

https://koronavirus.gov.hu/megelozes

Last modified on Wednesday, 11 March 2020 16:09