Elhunyt Dr. Soós Ferenc nyugalmazott egyetemi adjunktus, a JEZSU első tanári karának tagja

Dr. Soós Ferenc (1935-2021) A JEZSU közössége imáival Isten irgalmas szeretetébe ajánlja Dr. Soós Ferenc tanár urat. Kollégái nagy szeretettel emlékeznek rá: “Feri bácsi a kezdet kezdetétől jelen volt a JEZSU-ban, informatikát és természetismeretet tanított. Gyakorlatias pedagógiai módszereivel közel vitte a gyerekekhez a természettudományt. Átadta diákjainak a természet, a kirándulások szenvedélyes szeretetét, és megteremtette a Tátra-túra hagyományát. Felelősségteljes munkamorálra és precizitásra nevelte diákjait. Életpéldájával a hagyományos értékrendet és a lovagiasságot képviselte. Igazi polihisztor volt, aki széleskörű érdeklődésével és sokoldalúságával elkötelezetten szolgálta a teljes ember nevelését.” Nyugodjék békében. “Tanulmányi kirándulások szerepe a katolikus középiskolában” című pedagógiai írása IDE KATTINTVA olvasható. ITT megtekinthető a “Köztünk élő emlékezők -  Emlékek az 1956-os forradalomról és a megtorlásról, Soós Ferenc 56-ról” (2 video).

Last modified on Thursday, 24 June 2021 16:26