Szelektív sütőolaj gyűjtés - környezettudatos, és mindenki jól jár!

November 3-tól behozhatjátok a vasárnapi rántotthús után megmaradt használt olajat! A JEZSU területén, a Loyola étterem melleti kukáknál olajgyűjtő tartályt helyezünk el, melybe az otthon képződött használt olajat és sütő zsiradékot lehet kidobni. Nem kell öntögetni, hanem lezárt PET palackban, befőttes üvegben, vagy eredeti csomagolásban dobjuk bele a tartályba. A szelektív sütőolaj gyűjtő rendszert – a CSEPPETSEM! PROGRAM keretében a Biotrans Kft. helyezi el a gimnáziumban, és a rendszeres begyűjtést is ők végzik majd. A gyűjtés bevételt hoz az intézménynek is, hiszen a begyűjtött olajért 35 Ft-t fizetnek literenként...

Az OILplan® 800 gyűjtőtartályt kifejezetten arra tervezték, hogy a használt sütőolajat PET palackban, befőttes üvegben, vagy eredeti csomagolásban gyűjtsük a tartályba. A tartály anyaga olyan műanyagból készült, amely ellenáll a zord időjárási körülményeknek és az olajoknak. A gyűjtő zárható, és online figyelő rendszerrel van ellátva, mely a telítettségi szintet elküldi központnak, így a gyűjtőjárat a telítődés előtt értesül róla, és időben elvégzi a tartály kiürítését.
Az országos szelektív sütőolaj gyűjtő rendszer két év alatt már 1250 településen, 2700 gyűjtőedénnyel van jelen. A program óvodákban, iskolákban és egyéb oktatási intézményekben több, mint 1000 helyszínen üzemeltet gyűjtőket országszerte. A cél, hogy a lakosság körében keletkező használt sütőolajat és sütőzsiradékot összegyűjtsék és újrahasznosításra továbbítsák, így az nem szennyezi a csatornahálózatot, a szennyvíztisztítókat és az élővizet. A programról bővebben: cseppetsem.hu

Last modified on Monday, 14 November 2022 11:16