Szelektív sütőolaj gyűjtő konténer a JEZSU-ban

Helyére került a használt sütőolaj gyűjtő konténer, ahová elhelyezhetitek a vasárnapi rántotthús után megmaradt használt olajat! A fiú kollégium Spar felőli sarkánál van, hogy akár reggel is, a Kiss&Ride-on megállva el tudják helyezni benne az  az otthon képződött használt olajat és sütő zsiradékot. Nem kell öntögetni, hanem lezárt PET palackban, befőttes üvegben, vagy eredeti csomagolásban dobjuk bele a tartályba. A szelektív sütőolaj gyűjtő rendszert – a CSEPPETSEM! PROGRAM keretében a Biotrans Kft. helyezi el a gimnáziumban, és a rendszeres begyűjtést is ők végzik majd. A gyűjtés bevételt hoz az intézménynek is, hiszen a begyűjtött olajért 35 Ft-t fizetnek literenként...

 

Az OILplan® 800 gyűjtőtartályt kifejezetten arra tervezték, hogy a használt sütőolajat PET palackban, befőttes üvegben, vagy eredeti csomagolásban gyűjtsük a tartályba. A tartály anyaga olyan műanyagból készült, amely ellenáll a zord időjárási körülményeknek és az olajoknak. A gyűjtő zárható, és online figyelő rendszerrel van ellátva, mely a telítettségi szintet elküldi központnak, így a gyűjtőjárat a telítődés előtt értesül róla, és időben elvégzi a tartály kiürítését.
Az országos szelektív sütőolaj gyűjtő rendszer két év alatt már 1250 településen, 2700 gyűjtőedénnyel van jelen. A program óvodákban, iskolákban és egyéb oktatási intézményekben több, mint 1000 helyszínen üzemeltet gyűjtőket országszerte. A cél, hogy a lakosság körében keletkező használt sütőolajat és sütőzsiradékot összegyűjtsék és újrahasznosításra továbbítsák, így az nem szennyezi a csatornahálózatot, a szennyvíztisztítókat és az élővizet. A programról bővebben: cseppetsem.hu

Last modified on Monday, 14 November 2022 11:33