Együtt örültünk a mennyország lakóival

A mi saját Dávid urunk, immár papként, a papszentelés után küldte ezt a kedves kis mosolyt nekünk. A jezsus kontingens három, jezsuitákkal, munkatársakkal és pedagógusokkal degeszre tömött kisbusszal vett részt Drahos Dávid papszentelésén Egerben, június 16-án. A jelenlévő tömegben feltűntek öregdiákok és szülők is, vagyis mindenki ott volt, aki csak el tudott menni. A liturgia pontosan kifejezte az Egyház csodálatos demokráciáját, hiszen nemcsak az elegánsan kiöltözött résztvevők voltak jelen, akik egyébként zsúfolásig megtöltötték a Bazilikát, hanem a

Mennyország lakói is, az Egyház kétezer éve során élt valamennyi szent és boldog is, akikhez a Mindenszentek litániája során könyörögtünk. Ternyák Csaba érsek úr után a jelenlévő egyházmegyei papok véget érni nem akaró sorában Holczinger Ferenc és Petrovics László jezsuita atyák is áldóan rátették a kezüket az újonnan szentelt papok fejére. Így adták tovább az egyházi rend szentségét, melyet először maga a mi Urunk, Jézus Krisztus adott kézrátétellel az apostoloknak. Új papi áldást sajnos nem kaptunk, mert a kivonulás után két új pap és négy új diakónus az érsekkel együtt egy kicsit fényképezkedett a bazilika lépcsőjén (innen a saját részre küldött mosoly), majd villámgyorsan elvonultak, és folytatták az ünneplést. Dávid főtisztelendő úr szülőfalujában, Forrón mutatja be első szentmiséjét.

Last modified on Tuesday, 19 June 2018 10:44