Irgalmasság

„...én azonban az Úrba vetem bizalmamat. Ujjongva örvendek irgalmasságodnak, hisz megláttad megalázottságomat, észrevetted ínségemet, és nem juttattál ellenség kezére, sőt tágas térre állítottad lábamat.” (Zsolt 30,7-9)
A katolikus egyház húsvét 2. vasárnapján tartja az Isteni Irgalmasság ünnepét.

A húsvét különösen ráirányítja figyelmünket Isten irgalmasságára: Ő minden bűnünket megbocsájtja, s képes volt ezért a fiát is feláldozni. A Miatyánkban naponta imádkozzuk, hogy „bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek”. Ez alapján nekem, neked, minden kereszténynek kötelező az irgalmasságot gyakorolnia!
Ferenc pápa számos ötletet ad arra, hogyan lehetünk mi is az irgalmasság követői:
„Ne bíráskodjunk és ne ítélkezzünk, hanem bocsássunk meg és adakozzunk, maradjunk távol a pletykáktól, a féltékenység és az irigység által sugallt szavaktól. Vegyük észre a jót, ami minden emberben jelen van, és váljunk a „megbocsátás eszközeivé.”
Isten irgalma nagyobb, mint az igazságossága. Ez a mi szerencsénk, ez a mi reményünk. Ezen a héten tudatosan próbáljunk meg mi is irgalmasságot gyakorolni a körülöttünk élőkkel!

Last modified on Monday, 20 April 2020 09:19