• Lelkiség
  • Heti gondolat
  • „És mindenki, aki benne reménykedik, szentté lesz…” (1Jn 3,3)

„És mindenki, aki benne reménykedik, szentté lesz…” (1Jn 3,3)

A szentekre általában úgy gondolunk, hogy ők különleges, aszkézisre, emberfeletti erkölcsi teljesítményre, az életük feláldozására képes lények. Ebből következik, hogy mi, hétköznapi, átlagos emberek nem vagyunk, nem lehetünk szentek. Csakhogy ők sem szentnek születtek! Először is hoztak egy komoly döntést: Krisztust akarták...

követni, hozzá akartak tartozni. Életük során ugyanúgy küszködtek a kísértéseikkel, a gyarlóságaikkal, hibáikkal, mint mi, de mindig bíztak abban, hogy Isten segítségével ezeken úrrá tudnak lenni. Az imádság és a bűnbánat mindig jelen volt az életükben, és szemük előtt lebegett az ígéret: „És mindenki, aki benne reménykedik, szentté lesz...” (1Jn 3,3)
Ez ilyen egyszerű? Hát akkor mi miért ne próbálnánk meg? Miért ne kezdenénk el?

Last modified on Monday, 02 November 2020 10:37