Téged vár epedve a halandók lelke…

Advent idején érdemes minden keresztény embernek tisztázni magában néhány kérdést. Ebben segítségünkre lehet az ősi adventi ének: "Harmatozzatok, égi magasok! Téged vár epedve a halandók lelke, jöjj el, édes Üdvözítőnk!..." TÉGED... Pontosan kit is várunk? A...

 rokonokat? A barátokat? A Megváltót?
VÁR...
Várjuk? Vagy túl akarunk lenni rajta? Várakozunk? Készülünk?
EPEDVE...
Mennyire várakozunk? Mennyire készülünk? Vagy csak belezuhanunk a karácsonyba? Olyan lesz a karácsony, amilyen az advent volt.
A HALANDÓK...
A karácsonytól, Jézus megtestesülésétől új életet remélünk? Vagy „csak” meghitt vacsorát, munkaszünetet, iskolai vakációt, szép fehér havat, drága ajándékokat, finom falatokat, hosszú alvásokat? Új életet remélünk? Meg akarunk újulni?
LELKE...
A lelkünk is készül az Úr érkezésére? Bűnbánattal, gyónással, imádsággal?
Harmatozzatok!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jezsu/public_html/gimnazium/templates/wt_edu_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 249