Mit hoz a jövő?

Az ember ősi vágya, hogy szeretné ismerni a jövőjét. Isten ugyan nem tárja fel előttünk, hogy mi vár ránk a következő időszakban, de abban biztosak lehetünk, hogy rá mindig számíthatunk: „Eddig emberi erőt meghaladó kísértés még nem ért titeket. Hűséges az Isten, erőtökön felül nem hagy megkísérteni, hanem a kísértéssel együtt a szabadulás lehetőségét is megadja, hogy kibírjátok.” (1Kor 10.13) Egy évvel ezelőtt...

gondoltad volna, hogy online tanítás lesz; hónapokig nem találkozhatsz a nagyszüleiddel vagy a barátaiddal; az utcán, a tanórákon, a templomban maszkban kell lenned; hogy nem ülhetsz be sütizni a szerelmeddel a cukrászdába; hogy szilveszterkor este 8 után nem léphetsz az utcára... ? Ha ezt akkor valaki felveti, bizonyára úgy éreztük volna, hogy így nem lehet élni.
Talán jobb is, hogy nem látjuk előre a sorsunkat.
De ha bízunk Istenben és együttműködünk vele, akkor nincs az a rossz, az a nehézség, ami legyűrhetné a hívő embert. Nekünk, keresztényeknek az a feladatunk, hogy tegyük meg mindazt, amire képesek vagyunk, a többit pedig nyugodtan bízzuk rá a hűséges Istenre. „Ha Isten velünk, ki ellenünk?”


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jezsu/public_html/gimnazium/templates/wt_edu_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 249
Last modified on Monday, 04 January 2021 09:35