• Lelkiség
  • Heti gondolat
  • „… és aznap nála maradtak.” (Jn 1,39)

„… és aznap nála maradtak.” (Jn 1,39)

Jézus első tanítványairól olvassuk ezt Szentírásban. Valami megmagyarázhatatlan erő vonzotta, irányította őket, kíváncsiak voltak arra az emberre, akiről Keresztelő János azt állította, hogy ő az Isten Báránya. Annyira Jézus hatása alá kerültek, hogy az egész napjukat vele töltötték. Bizonyára már te is voltál úgy, hogy egy szentmisén, egy lelkigyakorlaton vagy egy mély...

imádság alkalmával egészen közel kerültél Jézushoz. Meddig tartott ez az idilli állapot?
Jézus azt akarja, hogy engedd egészen közel magadhoz, engedd, hogy veled éljen nap, mint nap, engedd, hogy ő irányíthassa az életed. Ez elég „rázós” dolog, mert mindenbe bele fog szólni: hogyan viszonyulsz a családodhoz, mit olvasol, mit nézel a mobilodon, kikkel barátkozol, hogyan végzed a munkádat, stb.... Ez időnként nehéz lesz... De megéri kipróbálni, mert csak úgy lehetsz igazán boldog, ha az Úr útmutatásai szerint éled az életed.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/jezsu/public_html/gimnazium/templates/wt_edu_pro/html/com_k2/templates/default/item.php on line 249
Last modified on Monday, 18 January 2021 09:09