• Lelkiség
  • Lelkészségi hírek
  • Általatok újítja meg a Szentlélek a föld színét! – Bérmálkozás 2019. május 26.

Általatok újítja meg a Szentlélek a föld színét! – Bérmálkozás 2019. május 26.

Tudjátok-e, hogy Szent Ignác lábát melyik napon lőtték meg? Ezt kérdezte Szabó József érseki helynök atya, az Egri Szeminárium spirituálisa a bérmálkozóktól, bérmaszülőktől és az összegyűlt hívektől. Persze, nem tudtuk. „Pünkösd vasárnapján!” Ebből is láthatjuk, hogy ...

a Szentlélek milyen csodálatosan működik. Szent Ignácnak ez a sebesülése megváltoztatta nemcsak az ő életét, hanem nagyon sok ember életét, hiszen miután lábadozás közben megtért, aztán megírta a Lelkigyakorlatos könyvét, társakra talált, és az egész világon elterjedt a Jézus Társasága, és megváltozott az egész világtörténelem. A jezsuiták ma is itt vannak köztünk. Bizony, a mi életünkben is milyen fontos az az ötszáz évvel ezelőtt sebesülés, az atyák itt ülnek, vezetik ezt az iskolát… 28 bérmálkozó, ebből 22 jezsuitás diák kapta meg a bérmálás szentségét. Maga a Lélek Krisztus tanúja, ezért a Lélekkel eltelt tanítványnak is Krisztus tanújává kell lennie, használnia a Szentlélek ajándékait önmaga és a többi ember javára. Bátorságra biztatta József atya a fiatal bérmálkozókat, de nem csak őket, hanem minden felnőtt keresztényt. Általatok újítja meg a Szentlélek a föld színét!  Imádkozzunk frissen megbérmált testvéreinkért! 

Bérmálkozók névsora 2019.május 26.

Benke Dénes, Bodolai Anna, Bozsik József, Bujdos Betti, Bulla Gerald, Csapó Dániel, Fedor Liza, Frankó Boglárka, Gecsei Bendegúz István, Hámori Mátyás, Henez Botond, Hutka Mária Anna, Kara Gábor, Kis-Kovács Tibor, Kovács Armand, Kovács Lőrinc, Kóré Vivien, Kővári Benjamin, László Hunor Dávid, Nagy Gabriella Gréta, Nótár Nóra Margaréta, Somoskői László, Spekker Dorina, Szőke Vendel, Üszög Angelika, Vasas Anna, Vass Gergely, Velkey Borbála

Last modified on Tuesday, 28 May 2019 13:23