Vízkereszti szentmisék az iskolában

Január 6-a Vízkereszt, a katolikus egyházban parancsolt ünnep. Az iskolai szentmisék rendje: az 1. órában a 7-8. évfolyamok, a 3. órában az 5-6. évfolyamok vesznek részt szentmisén a templomban. Készüljetek, a szentmise alatti gyónási lehetőségre is. A felső tagozatosokat biztatjuk, hogy saját plébániájuk ünnepi szentmiséin vegyenek részt. Az ünnep..

görög neve Epiphania Domini, azaz az Úr megjelenése vagy Urunk megjelenése) az egyik legősibb keresztény ünnep, amely Jézus Krisztus megjelenésének, kinyilvánulásának momentumait kapcsolja egybe: Jézus keresztségét, a háromkirályok látogatását és a kánai mennyegzőt, Jézus első csodatételét. Ilyenkor szokás leszedni a karácsonyfát, és ekkor kezdődnek a házszentelések.

Last modified on Tuesday, 05 January 2021 13:43