A boldogság a tét? - kihívás szülőknek, pedagógusoknak

Ha eddig nem gondolkodtunk el a hétköznapi, apró rítusok fontosságán, akkor most el fogunk. Bartók Tibor SJ jezsuita atya, a római Gergely Egyetem teológia tanára, arról beszélt az évnyitó tanári konferencián, hogy miképp alapozzák meg még a legapróbb, hétköznapi rítusok is - főleg, ha hűségesen megtatrjuk és nem hagyjuk elsorvadni vagy kiüresedni őket - emberségünk kiteljesedését, sőt, Istennel való kapcsolatunk elmélyülését. felhívta a figyelmet a "küszöb" élményre, ami egyre ritkább a mai világban, hiszen sokszor nincs, vagy alig van átmenet a "valóság terei" között. No de, nem lövöm le a poént, kattintsunk IDE a teljes szövegért, olvassunk, gondolkodjunk, reflektáljunk, beszélgessünk róla! A gyermekeink jövője, boldogulása, (de saját boldogságunk is) a tét!