Advent - hajnali Rorate szentmisék

Osztályok beosztása: Kedden a 9,11, és 12. évfolyamok, csütörtökön az 5, 7, és 8. évfolyamok. Pénteken  a 6. és 10. évfolyamok, de természetesen mindenkit szeretettel várunk!  A nulladik órákra be fogtok érni, a szentmisék 6:30-kor kezdődnek, és 7:05-kor érnek véget. 
Már nagyon várjuk a karácsonyt: a pihenést, a családdal töltött időt, és a bensőséges találkozást a szívünkben is élő Istennel. Ennek a találkozásnak az előjele az adventi hajnali szentmise, a Rorate. Még sötétben kezdődik, de mire véget ér, pont felkel a nap. Hideg is van, sötét is van, nehéznek tűnhet a korai ébredés, de álmos szívünk nagy ajándékokat kaphat. 

Templomunkban minden hétköznap reggel 6:30-kor lesz Rorate szentmise, Kedden, csütörtökön és pénteken, az alábbi beosztás szerint az iskola közössége is részt vesz majd ezeken az alkalmakon.

Kedden a 9,11, és 12. évfolyamokat várjuk. (Tudjuk, vannak nulladik órák. A szentmisék általában nem tarthatnak tovább 7:05-nél.)
Csütörtökön az 5, 7, és 8. évfolyammal fogunk közösen imádkozni.
Pénteken a 6. és 10. évfolyamokat várjuk, és természetesen mindenki mást is!

Valamennyi iskolai rorate mise gyertyafényes lesz, gyönyörű énekekkel (több kórus is készül már az alkalmakra).
Rorate után várhatóan lesz friss zsíros/margarinos kenyér és tea az ebédlőben.

Várunk mindenkit szeretettel
Az Iskolalelkészség
(This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.)

Last modified on Thursday, 30 November 2017 16:35
More in this category: Legfontosabb imádságaink »