GDPR a távoktatás idejére

Tekintsék meg iskolánk új GDPR - Adatkezelési dokumentumát a digitális oktatás keretei között. Az informatikai biztonságra vonatkozó ajánlásokat ITT tekintheti meg. A koronavírus miatt kialakított távoktatási rend során a tanulók munkájának a követése és értékelése új kihívás elé állított bennünket. A gyakorlati tantárgyakat oktató tanárok, de más tárgyak esetében is felmerült, hogy a diákokok olyan hang, kép, illetve videó anyag készítésével igazolják a munkavégzést, illetve adjanak be értékelhető anyagot, amelyen felismerhetőek, személyes adatot közölnek. A jelen dokumentum megállapítja az intézmény jogállását, valamint előírja a pedagógusok jogait és kötelességeit az adatkezelésre vonatkozóan.

Last modified on Friday, 20 November 2020 15:29